Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_LANGUAGE" in /home/u581714294/domains/lazybosonline.com/public_html/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(582) : eval()'d code on line 12
Atsakingas lošimas

Atsakingas lošimas

Sporto lažybos ir kiti azartiniai lošimai yra išties populiari pramogos forma, kuri su kiekvienais metais darosi dar labiau populiaresnė. Lošimas turėtų būti ne tik galimybė laimėti pinigų, bet ir dalykas, kuris suteikia malonų laiko praleidimo būdą. 

atsakingas lošimas atsakingo lošimo priemonės

Tačiau lošimas turi ir savitų rizikų. Kai kuriems žaidėjams yra sunku kontroliuoti save ir laikytis lošimų strategijos. Dėl šios priežasties, o taip pat dėl besaikio noro laimėti, lošimas gali sukelti neigiamas pasekmes, kurios turi įtakos ne tik pačiam lošiančiajam, bet ir jo šeimai, artimiesiems. Norint, jog lošimas nesukeltų neigiamų padarinių, lošti reikia itin atsakingai. 

Atsakingas lošimas yra gebėjimas kontroliuoti savo elgesį, lošimo laiką ir kitus svarbus faktorius, kurie gali padėti per daug smarkiai neįsitraukti į azartinius lošimus. Šiame tekste šiek tiek plačiau pakalbėsime apie atsakingą lošimą ir priemones, kurios padeda lošti atsakingai.

Kaip lošti atsakingai?

Visų pirma, norint lošti atsakingai, reikia turėti labai aiškią ir konkrečią lošimo strategiją. Labai svarbu suprasti, jog sporto lažybos ar kitas lošimas nebūtinai jums atneš finansinę naudą. Nors tikslas dažnu atveju yra laimėti pinigų, tačiau tuo pačiu gali nutikti ir taip, jog pinigus jūs pralaimėsite. 

Norint lošti atsakingai reikia labai aiškiai nusistatyti savo lošimo biudžetą. Taip pat reikia kreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip lošimui skiriamas laikas, lošimas, kaip stresą malšinanti pramoga ir panašiai. Jeigu matote, kad kažkurioje vietoje peržengėte sau nusistatytą raudoną liniją, tai gali būti indikatorius, jog lošimas jūsų gyvenime pradėjo užimti per daug didelę vietą ir lošimo proceso, bent kuriam laikui, reikėtų atsisakyti. 

Aiški ir apibrėžta lošimo strategija

Lošimo strategijos turėjimas leidžia lošėjui lošti pagal tam tikras taisykles. Visuomet patartina išbandyti keletą skirtingų strategijų tam, kad surastumėte tam, kuri jums tinka labiausiai. Natūralu, kad daugybė lošėjų patys savo lošimo strategijų nesugalvoja. Tačiau jas nesunkiai galima rasti internete. 

Svarbiausi lošimų strategijos aspektai – pinigų valdymas, statymų sumos, analizės. Į lošimų strategiją reikia įtraukti net tokius dalykus, kaip premijos. Lošimo strategijos laikymasis yra kertinis atsakingo lošimo požymis, todėl lošimo strategija yra tarytum papildomas apsaugos garantas.

Konkretus lošimo biudžetas

Prieš pradėdami lošti, nuspręskite, kiek pinigų galite skirti lošimui. Biudžetas turėtų būti nustatytas iš anksto, o pralaimėjimai neturėtų paveikti jūsų finansinės situacijos ar sukelti papildomo streso. Svarbu suprasti, jog lošimas yra tik pramoginė veikla, kuri jokiu būdu negarantuos finansinės sėkmės. 

Nusistačius biudžetą, kitas labai svarbus žingsnis – atsakingai jo laikytis. Tuo atveju, jei visą savo sporto lažybų biudžetą skirsite vos keliems statymams, bus galima drąsiai sakyti, jog lošėte neatsakingai. 

Vienas jūsų statymas turėtų apimti ne daugiau nei 5 procentus jūsų nusistatyto biudžeto. Jeigu jūsų lošimo strategijoje biudžeto valdymas užims svarbią rolę, tuomet, realu, kad jums pavyks lošti tikrai atsakingai. 

Ribotas laikas skirtas lošimui

Laiko valdymas yra esminė atsakingo lošimo dalis. Nusistatykite, kiek laiko galite praleisti lošdami, ir laikykitės šio limito. Svarbu, kad lošimas netrukdytų jūsų kasdienei veiklai ar asmeniniams santykiams. 

Jeigu matote, kad lošimas pradeda trukdyti jūsų darbui, studijoms ar laikui su šeima, tai yra indikatorius, jog lošiate neatsakingai. Įsivertinkite ar lošimas nepradeda trukdyti jūsų kasdieninėms veikloms ir stenkitės niekuomet nelošti ilgiau, nei planavote.

Emocijomis paremtas lošimas

Lošimas neturėtų būti naudojamas kaip priemonė pabėgti nuo problemų ar spręsti emocines krizes. Tokios situacijos gali lemti impulsyvius sprendimus ir prarastą savikontrolę. Prarasta kontrolė yra neatsakingo lošimo požymis, kurio būtina išvengi norint, jog lošimas nesukeltų neigiamų padarinių. 

Taip pat patartina vengti emocinių statymų, kai statoma už palaikomą komandą ar žaidėją. Po pralaimėjimo, rekomenduojama iškart nebandyti atsilošti, kadangi toks lošimas bus paremtas ne racionaliais argumentais, o emocijomis. Tokie neatsakingi veiksmai jus gali privesti prie dar didesnės nesėkmės.

Priemonės atsakingam lošimui

Siekiant užtikrinti atsakingą lošimą, galima pasinaudoti įvairiomis priemonėmis. Jos padeda išlaikyti pusiausvyrą ir išvengti neigiamų pasekmių. Tokios priemonės apima savęs apsiribojimo nustatymus, pertraukas tarp lošimų ir panašiai. 

Tuo atveju, jei lošimas tampa nevaldomu galima kreiptis į pagalbos tarnybas ar lankyti anonimių lošėjų grupes. 

Savęs apribojimo nustatymai

Daugelis lošimų platformų siūlo galimybę nustatyti apribojimus savo sąskaitai. Galite pasirinkti dienos, savaitės ar mėnesio išlaidų limitą, kad neprarastumėte daugiau, nei planavote. 

Jeigu matote, kad galite prarasti savikontrolę, tokie ribojimai gali išties pagelbėti ir sustabdyti nuo potencialiai didesnių pralaimėjimų. Išlaidų limitai taikomi ne tik įmokėtoms lėšoms, tačiau ir patiems statymams. Galite nusistatyti maksimalią savo statymo sumą ir maksimalų statymų kiekį, kurį galima atlikti per konkretų laikotarpį. 

Kai kurios bendrovės tokius nustatymus leidžia nusiimti iškart, kitos sporto lažybų bendrovės į situaciją žiūri rimčiau ir ribojimus panaikinti galima tik jiems pasibaigus. 

Tuo atveju, jeigu ketinate lošti su tam tikrais apribojimais, patartina išsamiai perskaityti bendrovės ribojimų taisykles ir sąlygas. Tokiu atveju būsite garantuotas, jog pasirinktoje bendrovėje ribojimai bus išties veiksmingi. 

Lošimo pertraukos

Jeigu jaučiate, kad lošimas pradeda užimti per daug jūsų gyvenimo laiko, pasinaudokite galimybe padaryti pertrauką. Lošimų platformose galite pasirinkti tam tikrą laikotarpį, kurio metu negalėsite lošti. 

Daugumoje lošimo bendrovių tokie periodai yra labai įvairūs – galima pasiimti vienos dienos, savaitės, mėnesio, pusmečio ar net metų pertrauką. Lošimo pertraukos yra prieinamos praktiškai kiekvienoje užsienio lažybų bendrovėje. Lietuviškose lažybų ir lošimo svetainėse pertraukos pasiimti negalima, tačiau visos Lietuvos bendrovės bendradarbiauja su Lietuvos lošimų priežiūros tarnyba. 

Pastaroji suteikia galimybe pateikti prašymą neleisti lošti, kurį pasirašęs žaidėjas negali lošti absoliučiai visose Lietuvos bendrovėse tiek internete, tiek fizinėse vietose. Tiesa, svarbu žinoti, jog parašę prašymą neleisti lošti jį atsiimti galėsite ne greičiau, kaip po pusės metų. 

Pagalbos tarnybos

Jeigu kyla sunkumų valdant lošimo įpročius, pasinaudokite pagalbos tarnybų paslaugomis. Lietuvoje galite kreiptis į Lošimų priežiūros tarnyba arba užsukti į Nebenoriu lošti puslapį, kuris teikia specializuotą pagalbą žmonėms, kurie susiduria su lošimų problemomis. 

Apskritai visame pasaulyje yra daugybė vietų ir tarnybų, kurios padeda kovoti su neatsakingu lošimu, tačiau svarbiausia yra sau pačiam pripažinti problemą ir išdrįsti kreiptis pagalbos. 

Anoniminių lošėjų grupės

Tuo atveju, jei matote, jog jūsų potraukis azartiniams lošimams tapo absoliučiai nekontroliuojamu ir niekada nesugebėsite lošti atsakingai, galite kreiptis į visame pasaulyje veikiančias anoniminių lošėjų grupes. 

Anoniminių lošėjų grupėse patirtimi dalijasi su lošimo problematika susiję žmonės, o tai gali būti veiksminga priemonė visiškai atsisakyti tiek paties lošimo, tiek minčių apie lošimo procesą. 

Ar lošimas gali tapti priklausomybe?

Lošimas, kaip ir bet kuri kita veikla, gali tapti priklausomybe, jeigu jo nesugebama kontroliuoti. Priklausomybė nuo lošimo yra rimta problema, galinti turėti neigiamą poveikį asmens finansinei padėčiai, psichinei sveikatai ir socialiniams santykiams. 

Labai svarbu detaliai save analizuoti ir pačiam sau pripažinti, jog potraukis azartiniams lošimams iš pramogos virto priklausomybe. 

Kada lošimas tampa priklausomybe?

Priklausomybė nuo lošimo vystosi palaipsniui. Ji gali pasireikšti tuo, kad asmuo lošia dažniau nei planavo, praranda vis didesnes pinigų sumas arba nepaisydamas neigiamų pasekmių negali nustoti lošti. 

Kiekvienas žmogaus situacija yra individuali, tačiau labai svarbu stebėti savo lošimo procesą ir daryti išvadas, kiek įmanoma anksčiau, kadangi tai gali padėti išvengti rimtesnių problemų.

Lošimo priklausomybės požymiai

Lošimo priklausomybė turi keletą pagrindinių požymių. Su lošimo priklausomybe susiduriantis asmuo dažniausiai absoliučiai nesugeba sukontroliuoti savo lošimo proceso, net nekreipdamas dėmesio į faktą, jog tai gali sukelti rimtų finansinių nuostolių. Į lošimo priklausomybę linkęs žmogus taip pat dažniausiai pameta laiko kontrolę. 

Lošimui tokiu atveju yra skiriama kur kas daugiau laiko, nei buvo planuota. Pavyzdžiui, jeigu pradedate lošti darbe ar studijų metų, tai yra požymiai, jog nesugebate lošti atsakingai. Dar viena požymis, jog lošimo procesas iš pramogos tapo priklausomybe yra nuolat teikiamas prioritetas lošimui. 

Jei lošimas tampa svarbesnis už darbą, draugus ar net šeima, reiškia, jog lošimas išties tapo rimta problema. Lošimas yra galimybė laimėti pinigų, tačiau tuo pačiu, tai gali atnešti ir nesėkmės. Jeigu po nesėkmių jūs jaučiate akivaizdžius emocinius pokyčius – nerimą, pyktį ar net depresiją, vertėtų sunerimti ir pagalvoti ar nesate priklausomas nuo lošimo. 

Kaip atpažinti problemą?

Jeigu jaučiate, kad lošimas pradeda kelti stresą, susimąstykite apie savo lošimo įpročius. Svarbu laiku atpažinti signalus, rodančius, kad lošimas tampa problema, ir imtis veiksmų situacijai pagerinti. 

Labai svarbu nuolat save analizuoti ir supratus, jog atsakingai lošti nebepavyksta iškart imtis reikiamų veiksmų.

Apibendrinimas

Lošimas visų pirma yra pramoga, o ne papildomas pinigų šaltinis. Sporto lažybos ir kitos lošimo formos gali atnešti finansinę naudą, tačiau lošdami jūs taip pat rizikuojate prarasti savo pinigus, todėl pats lošimo procesas turi būti vykdomas labai atsakingai. Tam, kad lošimo procesas būtų vykdomas atsakingas kiekvienas lošėjas turi turėti tam tikrus saugiklius. 

Labai svarbu yra laikytis savo lošimo strategijos, turėti konkretų lošimams skirtą biudžetą ir niekada jo neviršyti, riboti laiką, kuris yra skiriamas lošimams ir nelošti tuomet, kai yra užvaldžiusios emocijos. Užsienio lošimo bendrovės suteikia galimybę riboti savo lošimus. Galite apsiriboti savo atliekamų statymų kiekį, sumas, kurias galite pralošti per konkretų laikotarpį ir panašiai. 

Lietuvoje tokios galimybės nėra, tačiau, jeigu matote, kad nepavykta sukontroliuoti lošimo, galite parašyti specialų prašymą, kuris neleis jums lošti visose Lietuvos lošimo įstaigose. Tiesa, tokį prašymą galėsite atsiimti mažiausiai po šešių mėnesių. Jeigu matote, jog jums sunku kontroliuoti savo lošimą, rekomenduojama daryti pertraukas tarp lošimo arba kreiptis specializuotos pagalbos. 

Reikia suprasti, jog neatsakingas lošimo procesas gali sukelti priklausomybę. Lošimo priklausomybę galima atpažinti iš keleto esminių požymių, tokių kaip per dideli finansiniai nuostoliai, prarasta laiko kontrolė ir panašiai. 

Taigi, lošimas išties gali būti smagia ir pelninga pramoga, tačiau tuo pačiu lošimo procesas turi būti vykdomas labai atsakingai ir atsargiai, kadangi kitu atveju tai gali sukelti neigiamų pasekmių tiek pačiam lošėjui, tiek jo artimiesiems. 

Geriausius Koeficientus Ir Varžybų Transliaciją Rasite BC.Game

5
Gaukite 150% premiją iki 300 €
tracking pixel

Prenumeruokite Mūsų Naujienlaiškį

Gaukite svarbiausias naujienas, geriausius bonusus ir tiksliausias prognozes